Hanzyho Weblog

Nečekaný!!, Zbytečný?, Neoriginální ;)

Mobile Suit Gundam_00

Mobile Suit Gundam_00 (2007-2009)

Mobile suit Gundam_00 je jedno z nejnovějších anime ve velké rodině tzn. Gundam anime seriálu, pokud to lze takto nazvat. Události v příběhu jsou zasazeny 300 let v naší budoucnosti roku 2307, v době kdy byli nuceni reagovat na blížící se konec zásob fosilních paliv a proto skoro po 50-letém plánovaní bylo rozhodnuto postavit orbitální prstenec solárních panelů spojených třemi orbitálními výtahy, které zároveň slouží jako vodiče pro tento prakticky neomezený zdroj energie. Díky tomuto mega-projektu se svět rozdělil na tři mocenské bloky, každý zodpovědný za výstavbu jednoho z orbitálních výtahů: Union (ekonomická unie obou kontinentálních Amerik soustředěných okolo bývalé USA – výtah umístěn v Amazonii), HRL – Human Reform League (Lidská Reformní Liga, součástí je asijská část Ruska, Čína, Indie a další Asijské státy – výtah na umělém ostrově blízko ostrova Papua-Nová Guinea) a AEU – Advacend Europen Union (Pokročilá Evropská Unie – tradiční EU + evropská část Ruska a Gronsko – zatím nekompletní výtah v Africe), avšak ne všechny státy mohou těžit z tohoto pokroku, boje a války pokračují i 300 let v budoucnosti, proto se na scéně objevuje Celestial Being (Nebeské Stvoření) polovojenská organizace jejímž cílem je ukončit všechny formy války. K tomuto účelu mají sloužit 4 jednotky mobilních obleků, tzn. Gundamy. Ačkoliv se zdá divé, ukončit války dalším válkou, Celestial Being jednají na základě předpovědí a myšlenek muže jménem Aeolia Schenberg, geniálního vědce, který zemřel před 200 lety, právě na základě jeho teorií byl postaven celý solární prstenec a orbitální výtahy, on také založil Celestial Being a navrhnul technologii GN-částic jenž jsou hnací silou Gundamů. Tyto mobilní obleky jsou díky této technologii nejmocnějšími zbraněmi na Zemi a pro každý stoj byl vybrán jeden pilot, tzv. Gundam Meister, jedním z nich je i hlavní protagonista celé série: Soran Ibrahim znám spíše pod svým kódovým jménem: Setsuna F. Seiei, jenž pilotuje svůj Gundam Exia, dalšími z pilotů jsou: Lockon Stratos – Gundam Dynames, Allelujah Haptism – Gundam Kyrios a Tieria Erde – Gundam Virtue. Každý z nich se přidal k Celestial Being ze svých vlastních důvodů jakožto i ostatní členové této organizace, včetně posádky podpůrné lodi Ptolemaios a agentů organizace na Zemi. Ale i na druhé straně barikády se objevují postavy jenž brzy budou mít v následujících událostech svou roli, protože plány zakladete Celestial Being sahají mnohem dál než jen k ukončení všech konfliktů, ale to nyní ví jen málokdo a cesta k pravému cíli povede přes zrady, oběti a činy jenž změní budoucnost lidstva jednou provždy.

Musím říct, že u tohoto anime jsem se bavil, přemýšlel, relaxoval a hlavně plně se nechal vtáhnout do děje, neboť i když i toto anime není bez chyby a některé nelogičnosti zde jsou, jedná se opět o výborný kus lidské fantazie, která je dle mě jedním z technologicky nejlépe zpracovaných kusů co se mého názoru týče. Po animační a zvukové stránce se řadí MSG_00 na horní příčky díky doby svého vzniku, osobně oceňuji dobře namixovanou část CGI a klasické kresby.  Samotný příběh stojí na reálných základech a v podání tohoto anime, které k mému podivu končí tím šťastnějším koncem, dokáže pohltit diváka v některých částech velice silně.

Osobní postřeh: V září tohoto roku se připravuje film, který bude navazovat na konec druhé série, takže fanoušci MSG_00 se mohou opět těšit na „staré známé“ 🙂

Reklamy

Březen 22, 2010 - Posted by | Anime

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: