Hanzyho Weblog

Nečekaný!!, Zbytečný?, Neoriginální ;)

Full Metal Panic!

Full Metal Panic! (2002) , Full Metal Panic! Fumoffu (2003) , Full Metal Panic! The Second Raid (2005)

Tak tohle anime je pro mě něco jako dokonalým lékem na špatnou naladu, tahle kombinace povedené akční „Mechařiny“ a školní komedie je asi jedinečná a z mého uhlu pohledu prostě skvělá. Děj zasazen v alernativní realitě dnešního světa, který se moc nelíš od našeho, krom několika klíčových událostí a užívání tzv. Černé Technologie(Black Technology), která je velice pokročilá, ale její znalosti drží pouze osoby, kterým se říká „Našeptávači“(Whispered) díky těmto znalostem mohli vzniknout jednoty AS (Arm-Slave,„Ruční-Otroci“) obří roboti s vysokým bojovým potenciálem řízení jediným operátorem.V tomto světě také existuje i organizace Mithril, polovojenská organizace, jenž se snaží bránit zabránit terorismu a obchodu s narkotiky, prodeji cených dat o Černé Technologii, atd… Díky tomu že v jejích řadách je i jeden z našeptávačů, disponuje tato organizace mocnou super-ponorkou TDD-1 Tuatha De Danaan a několika jednotkami AS včetně experimentálního modelu ARX-7 Arbalest, vybaveného Lambda-řadičem (Lambda Driver), který je posléze svěřen hl. protagonistovi celé série seržantu Sousuke Sagarovi. Tento 17-letý seržat organizace Mithril, bojoval jako dětský voják v Helmajistánu (Afghánistánu) během uspěšné Sovětské okupace této země a později byl vychován člen Mithrilu, díky jeho schopnostem je Sousukemu přidělena ochrana nově objeveného Našeptávače – Kaname Chidori, japonské středoškolské studentky, která nemá o svých znalostech tušení. Sousuke tak nastupuje v krytí na stejnou školu a tímto se rozbíhá sled neuvěřitelných situací, které jsou právě jádrem tohoto anime.

O tomto anime píšu velice pozitivně nejen pro své dobré řemeslné zpracování, kterému z pohledu pokročilého-laika nelze moc vytknout, možná jen méně využívat opakujících se záběrů, ale toto už je tak běžná složka že se to dá považovat za anime trademark :), ale hlavně pro jeho neskutečný styl humoru. Ono je to v základu takto: Sousuke Sagara je neskutečný „zelný mozek“ který je prakticky neschopen se přizpůsobit normálnímu životu japonského středoškoláka a všude vidí teroristy , hrozby které je potřeba eliminovat, stále plnit svoji misi,atd… pár příkladů jeho uvažování(převážně ze série Fumoffu, které je na humor zaměřená): V jednom díle se Sousukemu zmizí Chidori na pláži z dohledu, jeho geniální dedukce co se jí přihodilo je že šlápla na minu, v dalším z rugbyového týmu poseroutků vycvičí nelítostnou bandu kostilamů, spolu se spolužákem Tskubaki-Sanem doženou školníka do stavu, že i Jason Vorheese bledne, jejich slova po přežití noci ve škole se školníkem jsou: ostrá munice je bez effektu :D. Druhou stranou mince je Kaname-Chidori, krásaná, chytrá, sportovně založená dívka, která je z Sousukeho zprvu vykolejená, později jsi zvykne a dokonce se i do něj zamiluje, také jsi na Sousukeho pořídí speciální „mlátítko“, aby mohla korigovat Sousukeho chování, neboť když se Chidori rozzuří i tak ostřílenému profíkovi jako je seržant Sagara začíná naskakovat studený pot :-D. Humor v této sérii je prostě neopakovatelný a i když jsem jsi pustil některé scénky vícekrát efekt se spíše znásobuje než tlumí.

Osobní poznámka: společnost Mandalay Pictures zakoupila práva a chce FMP! převést jako hraný film na plátno, ovšem není jisté zda se vydá cestou humoru nebo napětí. Také jsem jsi všimnul na určité podobnosti mezi FMP! a MSG_00 o kterém jsem psal minule, zejména původ hl. postav a podobnost mezi organizacemi, možná FMP! bylo inspirací.

Reklamy

Březen 24, 2010 - Posted by | Anime

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: