Hanzyho Weblog

Nečekaný!!, Zbytečný?, Neoriginální ;)

Burlesque

Burlesque (2010) / Varieté (2010)

Ačkoliv muzikál není můj filmový šálek kávy a raději jsem si řekl tak uvidíme, no po shlédnutí traileru jsem si udělal takový malý obrázek o čem to asi bude a nakonec jsem odcházel s kina spokojen. Musím přiznat, že film má svoji atmosféru a musím i herci a dvě hl. hvězdy filmu tam jedou na 100%.

Příběh je v celku jednoduchý a známý, v podstatě, jak chudá dívka ke slávě a lásce přišla svou pílí a talentem.Alice, krátce Ali v podání Christiny Aguilery přijíždí z Iowy do L.A. za svým snem, během shánění práce ji do oka padne malý nenápadný podnik Burlesque Lounge, ve kterém ji učaruje varietní umění a hlavně vystoupení majitelky podniku Tess, hraje stále dobře zpívající a botoxově tvářící se Cher. Ačkoliv je ji vstupné 20$ zprvu proti srsti, nakonec neodolá a krátce nato zde získá práci jako servírka. Ale touha Ali je být na jevišti a středem pozornosti. Takže po několika peripetiích, vykradení bytu, nevraživost momentální hlavní hvězdy podniku Nikky, atd.. získává zprvu místo jako tanečnice a posléze se stává hlavní hvězdou podniku díky svému úžasnému hlasu. Avšak každá mince má dvě strany, Ali se také seznamuje s barmanem Jackem, který jak se ukáže je nejen sympaťák, nadaný skladatel a zadaný muž, ale také Ali pomůže v nouzi, jak to tak bývá city si najdou svou cestu, i když trochu trnitou cestou. Dalším velkým otazníkem je budoucnost samotného podniku, ačkoliv díky Ali se peníze nyní hrnou, stále to nestačí na to aby to podnik zachránilo. Zde trochu zasáhne ruka osudu? Souhra náhod? Ali? No nakonec je to konec skoro jako z pohádky ale proč si nedopřát trochu toho Emerického snu z Hollywoodské továrny ;-).

Osobní poznámka: Stanley Tucci, který ve filmu ztvárňuje jednu z vedlejších hl. postav celý film provází neskutečně dobrými hláškami a role mu sedne jako šitá na tělo. Ještě dodám, že nápad jít do kina na tento film není můj, ale přišel od něžnější poloviny lidstva 😉

Reklamy

Únor 18, 2011 - Posted by | Filmy

Zatím nemáte žádné komentáře.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: